5 фраз, які не варто говорити синам

ХЛОПЧИКИ НЕ ПЛАЧУТЬ!

Чомусь ми звикли, що хлопчики не повинні показувати своїх сліз. Хтось вклав нам дорослим у голови, що якщо хлопчик плаче, то це прояв слабкості. Ще й придумали принижувати, обзиваючи їх «плаксами», «бабами», «нюнями»… А насправді, сльози – це найбільш безпечний вихід негативних емоцій.

Якщо ж таки очі малюка стали мокрими, то краще сказати: Я розумію. Тобі сумно/боляче/неприємно. Але це пройде.

ТИ ЩО БОЯГУЗ?ХЛОПЧИКИ НЕ БОЯТЬСЯ!

Відчувати страх – це нормально. Навіть дорослі чоловіки в деяких ситуаціях можуть відчувати страх. То чому ж ми вимагаємо від маленьких хлопчиків бути хоробрими і припинити в одну мить боятися темряви, собак, води, висоти чи інших небезпек. Страх – це базова основа самозахисту.

Коли бачите, що ваша дитина злякалася, скажіть: Так, тобі лячно/страшно. Я розумію тебе. Та ти впораєшся (ми разом впораюся/давай я тобі допоможу).

ДІВЧАТОК ОБРАЖАТИ НЕ МОЖНА!

Це теж один із давніх стереотипів. Ми зараз не хочемо сказати, що треба бити дівчат, але ці представниці прекрасної половини можуть «дати жару», більше самих хлопчиків. І тому краще хлопчика виховувати, не акцентуючи уваги на стать: НІКОГО не можна ображати, але і себе ображати НІКОМУ НЕ ДОЗВОЛЯЙ.

ЯК ТОБІ НЕ СОРОМНО, ТИ Ж ХЛОПЧИК?!

Почуття сорому руйнує дорослу особистість, не кажучи вже про дитячу. Коли дитина чує подібні фрази, то сприймає це так, ніби « вона погана, робить те, що від неї не очікують. І через це має почуватися погано». Це свого роду маніпуляції. Подумайте, чи особисто вам подобається, коли вами маніпулюють???

Якщо вам не не до вподоби вчинок вашого сина, то говоріть так: Це поганий вчинок і я дуже не задоволена/ий. Та я все рівно тебе люблю. Будь ласка, не роби так більше! Давай обговоримо, що можна зробити наступного разу в подібній ситуації.

МОЛОДЕЦЬ, ЯКИЙ ХОРОШИЙ ХЛОПЧИК!

Здавалося б, що тут поганого в даній фразі? Та якщо ця фраза звучить на автопілоті, не звертаючи увагу на конкретні заслуги дитини, то це неправильна похвала. Адже дитина  з часом буде намагатися просто догодити вам, бути зручною. І якщо в дитячому віці так і не вдасться заслужити вашу любов, то у дорослому віці буде постійно догоджати іншим, показуючи свою «хорошість».

Ти зробив це набагато краще, ніж я очікувала/в. Це було настільки круто зроблено. Ти можеш гордитися собою! Ці фрази стануть більш доречними,якщо захочете похвалити вашого сина.

Наостанок хочеться сказати: говоріть та ставтесь до дитини так, як хочете, щоб вона ставилась до себе!

Бажаєте дізнатися, як виховати дитину гарним помічником?  Читайте нашу  статтю.