8 порад, як виховати дитину гарним помічником

7 порад, як виховати дитину гарним помічникомВи хочете, щоб ваш малюк виріс відповідальним та чуйним до вас та інших? Тоді змалечку йому потрібно виділити певні домашні обов’язки.

Першим таким обов’язком буде прибирання іграшок, далі – це може бути складання з вами випраної білизни (маленька дитина залюбки буде шукати однакову пару шкарпеток), допомога у митті посуду (дитина подає, а мама чи тато миють посуд). Спочатку ваші син чи донька будуть це робити разом з вами, а з часом ви і не помітите, як вони роблять це самостійно.

Часто ми, батьки, не дозволяємо дитині нам допомагати, тому що вважаємо, що потім все рівно прийдеться переробляти. Але це неправильний підхід. Коли ви відмовете раз чи два, втретє малюк може й не запропонувати допомогу. Іноді батьки вважають, що хай краще дитина робить уроки, відвідує гуртки та секції, а по дому вони впораються самостійно. Але це теж не вірна тактика. Особисті успіхи та досягнення не повинні бути важливішими за турботу про близьких.

8 порад, як виховати дитину гарним помічником

Якщо ви хочете виховати дитину гарним помічником, тоді ось декілька порад:

  1. Cтежте за своїми словами. Дякуйте дитині за те, що вона хороший помічник, а не просто говоріть їй «дякую за допомогу». Так ви підвищуєте їй самооцінку і вона відчуває себе корисною і важливою.
  2. Розплануйте дитячий графік. Щоб навчити дитину планувати свій час і привчити її до порядку, додайте домашні справи до її розкладу (після уроків музики, малювання, хореографії чи спортивних тренувань).
  3. Перетворіть це на гру. Так, як усі діти люблять гратися, перетворіть виконання домашніх обов’язків на гру.
  4. Не платіть гроші за допомогу. Гроші можуть знизити дитячу мотивацію, так як це більше схоже на бізнес-угоду.
  5. Давайте ті завдання, які корисні для всієї родини. Якщо ви хочете попрости дитину про допомогу, то краще сказати: «Прибери у вітальні» , аніж «Прибери СВОЇ іграшки». «Помий посуд» замість «Помий після СЕБЕ посуд».
  6. Не вживайте фразу «РОБИ РОБОТУ ПО ДОМУ». Ця фраза звучить наказово. Краще казати: «Давай приберемо», тоді домашні справи не перетворяться на рутину.
  7. Не асоціюйте домашні обов’язки з негативом. Не можна наказувати дитину за якусь провину виконанням домашніх справ. Не варто скаржитися при дитині, що вам уже набридло мити після всіх посуд та весь час прибирати вдома, тому що чадо візьме з вас приклад.
  8. Не вимагайте від дитини більшого, аніж вона може. Невеличкий перелік справ, які можуть виконувати діти в залежності від віку. Дитина у віці:

2-3 років – збирає іграшки, підмітає підлогу і складає власний одяг на стільчик;
4 років – допомагає сервірувати стіл, годує домашніх улюбленців, допомагає мамі чи татові застилати постіль після сну;
5 років – розливає по склянках воду, молоко чи сік, прибирає кімнату, відповідає на телефонний дзвінок, виносить сміття;
6-8 років – чистить овочі овочечисткою, вибиває килим, готує бутерброд, вигулює собаку;
9-10 років – замінює постіль на ліжку, робить покупки, дещо може випрасувати, планує власний день народження, пришиває ґудзики;
11 років – залишається вдома з меншим братом чи сестрою, стежить за своїм одягом, розкладає їжу на тарілки, сервірує стіл, прибирає зі столу, миє посуд, вкладає спати молодших, читає їм казку.

Дотримуйтесь цих простих порад, і вже найближчим часом помітите, як ваші діти стають справжніми помічниками.розвиваючий сайт для дітей, сімейний сайт, аудіоказки, рецепти, поради сихолога